Sklerotizace křečových žil

Sklerotizace je injekční metoda používaná k odstranění drobných křečových žilek na dolních končetinách. Provádí se nitrožilní aplikací speciálního roztoku, který způsobuje naleptání žilní stěny a následné zalepení žilky vlivem nošení kompresních elastických punčoch.

Sklerotizace je velmi účinnou ambulantní metodou k léčbě menších křečových žil na dolních končetinách, s minimální zátěží pro pacienty a velmi dobrým výsledným kosmetickým efektem.

 

 

Proč vznikají mikrovarixy?

Vznik mikrovarixů je ovlivňován mnoha faktory - zejména se jedná o dědičné vlivy, dále o zhoršování u obézních lidí, vlivem dlouhodobého stání a sezení, zvedáním těžkých břemen, v těhotenství, při hormonálních změnách u žen, některými léky.

Metličky se mohou objevovat již kolem 20. roku věku, s věkem jich přibývá a mohou se zvětšovat. Jejich odstranění je možno provádět kdykoli během roku. Limitací bývá nošení kompresních punčoch  v teplém počasí. Po zákroku není pacient omezen v běžném životě, pohybových aktivitách, není nutná pracovní neschopnost, zákrok je možno opakovat.

 

Po zákroku

Po sklerotizaci dochází k výraznému estetickému zlepšení vzhledu dolních končetin. Žilky vymizí, některé vyblednou, ale nemusí zmizet kompletně všechny ošetřené mikrovarixy, obvykle je nutno provést 2 nebo více sezení k dosažení požadovaného efektu. Tímto zákrokem nelze zabránit vzniku dalších žilek v budoucnu.

Modřinky nebo drobná zarudnutí se postupně vstřebávají.